برنج طارم هاشمی فریدونکنار 10کیلوگرمی تولید روز

برنج طارم هاشمی فریدونکنار 10کیلوگرمی تولید روز

بیش از ۶۰ نفر از خریداران این محصول را پیشنهاد داده‌اند
ویژگی های محصول
فروشنده : فروشگاه اینترنتی برنج ایرانی آرتا رحیمی استان گلستان، شهرستان کردکوی، کیلومتر 3 جاده ی قدیم گرگان، سمت چپ.کارخانه شالیکوبی مدرن رحیمی(شرکت صنایع غذایی آرتا رحیمی گلستان)
آماده ارسال
۹۱۹,۰۰۰  تومان


نقد و بررسی اجمالی

برنج طارم هاشمی فریدونکنار 10کیلوگرمی تولید روز یک ماه ضمانت بی قید و شرط دارای تعویض و پرداخت وجه مرجوعی : برنج طارم هاشمی دارای ظاهر دانه بلند و چاق و رنگ آن سفید متمایل به کرم است از برنج طارم هاشمی در کشت دوم (چین دوم) میتوان برداشت کرد، برنج طارم هاشمی کشت دوم از کیفیت بسیار بالایی برخوردار میشود. علاوه بر فریدونکنار اکثر کشاورزان شهر های همجوار فریدونکنار اقدام به کشت این نوع برنج میکنند. برای خرید برنج ایرانی می توانید به فروشگاه اینترنتی برنج آرتا رحیمی مراجعه نمایید.

ویژگی ظاهری برنج طارم هاشمی

این برنج عطری بعد از پخت، نرم بوده و شکل ظاهری آن مناسب و از نظر مزه، بسیار خوش طعم محسوب می شود. رنگ دانه آن سفید مایل به کرم می باشد و طول دانه خام برنج دمسیاه 7.5 میلی متر، طول دانه پخته آن 12.15 میلی متر و عرض دانه خام آن 1.87 میلی متر است.

عطر برنج هاشمی ممتاز است و از عطر فوق العاده ای برخوردار است. این نوع برنج حتی بعد از گرم کردن مجدد کیفیت اولیه خود را دارد. برنج طارم هاشمی کشت اول با آغاز سال جدید یعنی اوایل فروردین ماه کشاورزان شروع به آماده کردن بذر، فراهم کردن خزانه، آماده کردن شالیزار، پاشیدن بذر ها در خزانه، کاشت محصول (نشا)، وجین کردن (از بین بردن علف های هرز)، سم پاشی و در آخر اقدام به برداشت برنج می کنند.

نحوه پخت برنج طارم هاشمی

جهت پخت برنج طارم هاشمی به صورت آبکش مراحل زیر را انجام دهید. ابتدا برنج را دوبار با آب ولرم می شویم و زیاد برنج را چنگ نزنید، زیرا چنگ زدن زیاد برنج باعث می شود که برنج دو نیم شود. به مدت ۶ تا ۸ ساعت در آب و نمک ( به نسبت هر پیمانه برنج، نصف قاشق غذا خوری نمک ) بخیسانید.

قابلمه را روی اجاق گاز گذاشته برنج را در آب جوش ریخته و بگذارید برنج جوش بیاید، آب مورد نیاز تقریبا به اندازه انگشت اشاره بالاتر از سطح برنج باشد و پخت را با حرارت متوسط تا زیاد ادامه دهید، آهسته برنج را بهم بزنید و چند لحظه صبر کنید تا مغز برنج کمی نرم شود. بعد از گذشت ۳ تا ۵ دقیقه با قاشق شکاف دار مقداری از دانه ها را از آب جمع کنید، بطوریکه وقتی برنج را در دست له کردید مغز آن خشک نباشد. برنج شمال نباید زیاد بجوشد (مخصوصا اگر تازه باشد.) برنج طارم هاشمی سریع تر از سایر برنج ها شل می شود، پس باید دقت داشته باشید، هنگامی که برنج روی آب ظاهرشد حتما سریع آبکش کنید.

سپس برنج را در آبکش ریخته تا آب آن خارج شود. مقداری روغن مایع ته قابلمه ریخته می توان برای داشتن ته دیگ از نان لواش استفاده کرد، بعد برنج را داخل قابلمه بریزید و اطرافش بصورت مخروط بالا بیاورید. قابلمه را روی اجاق  گاز بگذارید و با شعله کم به مدت ۱۵ تا ۴۵ دقیقه زمان نیاز است تا برنج شما دم بکشد.

جهت پخت برنج ایرانی طارم هاشمی به صورت کته ابتدا برنج را با آب ولرم دو بار شسته و به ازای هر پیمانه برنج یک لیوان آب گرم به اضافه دو پیمانه آب اضافه و مقداری نمک در داخل آن ریخته و به مدت یک ساعت بخیسانید و سپس زیر قابلمه را با همان وضعیت که خیسانده بودید، روشن کنید و روغن را به آن اضافه کرده تا برنج بپزد. وقتی آب برنج کشیده شد. حرارت را به مدت یک ساعت ملایم کرده تا برنج کاملا دم بکشد. یکی از نکاتی که در پخت برنج تاثیر گذار می باشد، مدت زمان نگهداری برنج است. برنجی که مدت زمان خروجش از کارخانه حداکثر ۴۵ روز گذشته باشد، برنج تازه است و باید دقت بیشتری در پخت آن داشت.  

نکات پخت برنج هاشمی

1. برای داشتن پلو سفید و قد کشیده باید اول از همه در نظر داشت که نوع برنج خیلی مهم است . از برنج هاشمی آرتا رحیمی استفاده کنید . برنج کهنه تر کیفیت بهتری خواهد داشت . دانه های برنج باید باریک و یکدست باشد و داخلش دانه های شکسته و خردد شده نداشته باشد.

2. میزان حرارت در ابتدای کار زمانی که هنوز بخار درون قابلمه نپیچیده است را زیاد کنید پس از آن حرارت را تا آنجا که می توانید کم کنید . تا برنج ته نگیرد.

4. برنج را بدون روغن هم می توان دم انداخت. لازم است برنج را کمی زنده تر بردارید و بجای روغن تنها آب به برنج اضافه کنید .البته این نوع برنج کمی خشک خواهد بود . تقریبا مثل چلویی است که با کباب خورده می شود

5. اگر می خواهید برنج خوب قد بکشد موقعی که در اوج جوشیدن است، یک استکان آب سرد داخل برنج بریزید. قابلمه را بزرگ انتخاب کنید تا برنج جای کافی برای قد کشیدن داشته باشد. هنگام جوشاندن برنج، دو قاشق روغن مایع داخل آب قابلمه بریزید تا هم خوب قد بکشد هم به اصطلاح خوش پخت شود.

نحوه نگهداری برنج طارم هاشمی

برنج هاشمی را هرچه بگذارید بیشتر بماند از کیفیت و طعم پخت بیشتری برخوردار می شود.

برنج هاشمی را به مدت چند ماه در مکانی خشک و دور از نور خورشید با رعایت جریان هوا بین کیسه ها نگهداری کنید تا به هنگام پخت بیشتر ری کند و با کیفیت تر گردد.

برنج هاشمی را به مدت چند ماه در مکانی خشک و دور از نور خورشید با رعایت جریان هوا بین کیسه ها نگهداری کنید تا به هنگام پخت بیشتر ری کند و با کیفیت تر گردد.مشخصات فنیدیدگاه

دیدگاه شما :

نقاط قوت :
نقاط ضعف :


برچسب ها

محصولات مرتبط