برنج ایرانی چی بخرم ؟

24/مهر/1400 وبلاگ
بدون دیدگاه

برنج ایرانی چی بخرم ؟  برنج ایرانی که در بین بهترین های جهان قرار دارد، دارای انواعی با عطر و طعم منحصر به فرد است . سحر و جادوی دانه برنج ایرانی وقتی به طور کامل پخته می شود، آزاد می شود و به یک لذت پف دار و معطر تبدیل می شود. درست مانند هر محصول دیگری، انواع بی کیفیت برنج نیز وجود دارد. بنابراین، چگونه باید برنج های سالم و مغذی را از برنج های کم کیفیت تشخیص دهیم، و از کجا می توانیم برنج با کیفیت بالا بخریم؟ هنگام خرید برنج از توجه به قیمت پایین یا ظاهر جذاب یک محصول خودداری کنید. برنج ایرانی بدون شک خوش طعم ترین طعم و عطر دنیا را دارد. به دلیل آب و هوای مرطوب و خاک مناسب برای رشد برنج در شمال ایران، برنج ایرانی بو و طعم بهتری دارد و ارزش غذایی بسیار بیشتری نسبت به انواع دیگر دارد.

برنج های ایرانی شامل دم سیاه، طارم، هاشمی، طارم هاشمی، شیرودی، علی کاظمی، چمپا، کامفیروز، فجر، ندا، عنبر بو و چند مورد دیگر هستند. از این میان در صورتی که به دنبال قد کشیدن برنج، خوش پخت بودن برنج و ارزان بودن آن هستید، برنج فجر و عنبر بو به عنوان ارزان ترین برنج به شما پیشنهاد می شود. برای راهنمایی بیشتر جهت خرید برنج ایرانی می توانید با کارشناسان برنج آرتا رحیمی تماس حاصل نمایید ، همینطور برای خرید برنج ایرانی می توانید از بسته بندی های 1 کیلویی آرتا رحیمی استفاده کنید تا با خیال راحت بتوانید مقدار بیشتری برنج بخرید. از این میان اگر علاوه بر موارد بالا به دنبال عطر معرکه برنج ایرانی هستید، برنج طارم ، برنج طارم هاشمی ، برنج دم سیاه و شیرودی را پیشنهاد می کنیم. البته این گروه از برنج ها نسبت به برنج فجر و عنبر بو قیمت بیشتری دارند اما قطعا ارزش غذایی بالا دارند.

در صورتی که برای رستوران ها و مجالس عروسی تمایل به استفاده از برنج ایرانی هستید، برنج ایرانی ندا و برنج ایرانی فجر و برنج ایرانی عنبر بو پیشنهاد می شود. یادآوری کنیم که از این میان برنج فجر به دلیل قد کشیدن بیشتر و مجلسی بودن، طرفداران بیشتری دارد

برنج ایرانی چی بخرم ؟

ملاک های مورد نیاز خرید برنج ایرانی در ابتدای مقاله گفته شد. در صورتی که به دنبال استفاده از برنج سالم هستید، برنج کشت اول خریداری کنید. اما اگر در میان افراد خانواده کودک ندارید، استفاده از برنج کشت دوم مانعی ندارد چون خوش عطر تر است. نهایتا تصمیم با شماست که ارزان ترین و سالم ترین برنج را انتخاب کنید یا اینکه خوش عطر ترین و … . با خرید برنج ایرانی قطعا سالم ترین برنج را مصرف کرده اید اما از این میان سالم ترین رو مصرف کردن، یک لذت دیگر دارد. در ادامه انواع برنج ایرانی را به شما معرفی میکنیم تا به راحتی بتوانید خرید کنید.

خرید برنج ایرانی طارم هاشمی

برنج هاشمی یکی از مرغوب‌ترین انواع برنج ایرانی است. افزون بر کیفیت عطری و طعمی، دارای مزایا و ویژگی‌های منحصر بفردی در تولید است. برنج هاشمی گیلان از حدود سال ۱۳۷۷ کشت آن در ایران متداول و بیشترین کشت آن در استان گیلان می باشد. این برنج نیاز به سم پاشی کمتری دارد به این علت که ساقه‌های نازکی دارد و آفت‌های مختلف مانند کرم ساقه خوار امکان فعالیت و رشد در آن ندارند.

سر برنج هاشمی حالت تو رفتگی دارد و برنج مقدار کمی حالت روغنی دارد که با دمیدن(ها کردن) در آن، عطر و بو خوبی به مشام می‌رسد. اگر قصد خرید برنج هاشمی درجه یک و خوب را دارید ابتدا مطمئن شوید که این برنج محصول استان گیلان باشد. چون با توجه به خاک حاصل خیز استان گیلان و زادگاه این برنج که این استان است بهترین نوع این برنج در استان گیلان کشت می‌شود. البته برنج هاشمی در شهرها و استان‌های دیگر هم کشت می‌شود ولی هرگز کیفیت اصلی خود را ندارد. متاسفانه هستند افراد سودجو که برنج خود را جای برنج هاشمی گیلان جا میزنند و با همان قیمت به فروش می‌رسانند.

از خصوصیات این برنج می‌توان به قیمت خوب آن نسبت به دیگر برنج‌های موجود اشاره کرد. اکثر مردم از این برنج برای مصارف خانگی استفاده می‌کنند چرا که عطر و طعمی بسیار مطبوع دارد و از همه مهم‌تر مقرون به صرفه است. این برنج از کیفیت پخت فوق العاده‌ای هم برخوردار می‌باشد طول این برنج قبل پخت حدود ۷ میلی متر و قطر آن ۲ میلی متر می‌باشد این در حالی است که پس از پخت حدود ۳ تا ۴ میلی متر افزایش می‌یابد. ((برای کسب اطلاعات بیشتر، مشاهده و خرید به صفحه برنج هاشمی مراجعه کنید.))

خرید برنج ایرانی طارم

برنج طارم برنجی با ویژگی‌های عالی از لحاظ عطر و طعم است. این برنج را می‌توان از نوع برنج‌های کم محصول نام برد و بیشتر در منطقه طارم استان زنجان کشت می‌شود. اما برخی از کشاورزان استان‌های دیگر نیز با توجه به بازار نسبتا خوب این برنج، به تولید آن مشغول هستند.

برنج طارم اسامی و انواع مختلف و متفاوتی دارد که از جمله می‌توان برنج طارم صدری، طارم هاشمی، طارم عطری، برنج طارم دمسیاه ، طارم محلی، طارم کشت اول و طارم کشت دوم اشاره کرد. از بهترین و باکیفیت‌ ترین انواع برنج طارم می‌توان به نوع طارم هاشمی و عطری اشاره نمود که از نظر عطر و کیفیت پخت بهتر از سایرین هستند.

برنج طارم درجه یک به عنوان برنجی خوش طعم، خوش عطر، دارای دانه‌های کشیده و با رنگ سفید متمایل به کرم قابل شناسایی است. از خصوصیات مهمی که برای این برنج می‌توان گفت عطر و طعم رضایت بخش و دانه‌های بلند آن است.

این برنج به نسبت سایر برنج‌های مرغوب ایرانی پس از پخت بیشترین افزایش قد(ری کردن) را دارا می‌باشد. و یکی از دلایل مهمی که طرفداران خاصی دارد همین ری کردن مناسب است. این برنج به نسبت دیگر برنج‌های با کیفیت و مرغوب قیمت بالاتری دارد

خرید برنج ایرانی صدری

برنج صدری یکی دیگر از انواع برنج ایرانی است که در اقصی نقاط کشور کشت می‌شود و شهرهای شفت و فومن آمار بیشترین کشت این محصول را به خود اختصاص داده‌اند. دانه برنج صدری ، عرض کوتاه، طول بلند و قلمی دارد که برخی این عامل را دلیل بر نام گذاری این محصول می‌دانند.

نرمی، عطر بعد از پخت، ظاهری کشیده و مزه خوش طعم آن، این محصول را به یکی دیگر از برنج های مجلسی تبدیل کرده است. طول دانه قبل از پخت تقریبا به ۸ میلی‌متر وبعد از پخت به ۱۱ میلی‌متر می‌رسد. برنج صدری انواعی چون، برنج صدری دم سیاه ،برنج صدری دم قرمز و برنج صدری دم زرد دارد و برخی بر این باورند که گونه‌های برنج‌های صدری هاشمی ، برنج صدری علی کاظمی ، صدری دم سفید و… نیز از این محصول وجود دارد. که اگر تمام گونه های برنج صدری را درنظر بگیریم، به صورت میانگین طول آن قبل از پخت حدود ۸ میلی‌متر و بعد از پخت تقریبا به ۱۳ میلی‌متر می‌رسد.

بدیهی است تمام گونه‌هایی که صدری، قبل از نام خود دارند (مانند صدری هاشمی، صدری علی کاظمی و…) به دلیل قد کشیده آن است. پس اگر در جایی برنج صدری هاشمی را مشاهده کردید، تعجب نکنید، زیرا صدری هاشمی قد بلندتری نسبت به برنج هاشمی دارد. البته باید در انتخاب برنج خوب دقت کنید چون بعضی از افراد فقط اسم برنج صدری هاشمی برروی محصول خود می‌گذارند اما برنج صدری نیست.

اگر در مواردی به این موضوع برخوردید از فروشنده بخواهید نمونه ای از برنج هاشمی و نمونه ای از صدری هاشمی به شما نشان دهد و تفاوت های بین آن دو را برایتان بازگو کند. اگر از فروشنده شنیدید که طعم بهتری دارد یا پخت بهتری دارد این موضوع را قبول نکنید چون اولین شرط برای صدری بودن، قد کشیده آن است

برنج ایرانی چی بخرم ؟

خرید برنج ایرانی دمسیاه

برنج دمسیاه هم یکی از قدیمی ترین برنج‌های گیلان می‌باشد که آوازه خوبی دارد. ۷٫۵ میلی متر و ۱۲٫۵ میلیمتر که به ترتیب قد برنچ قبل و بعد از پخت است. شاید تا الان به چیزهایی پی بردید! مثلا این برنج با قد بلندی که دارد از خانواده برنج صدری می‌باشد. در انواع برنج ایرانی درجه یک که شامل عطر و طعم خوب و قد مناسب هستند، برنج دم سیاه را هم به آن اضافه کنید.

یکی از مهدهای برنج دمسیاه درجه یک شهر آستانه اشرفیه (که ملقب به شهر خوشه های طلایی است) می‌باشد. اگر از قدیمی ها بپرسید که برنج های بورس آن دوران کدام بودند، قطعا نام برنج دم سیاه را از آنان خواهید شنید. از ایرادات این محصول چیست ؟ مسلما قیمت بالای آن موجب شده تا افراد کمتری از این محصول استقبال کنند اما همچنان جایگاه خود را در بین بهتری انواع برنج ایرانی را دارد

بالاخره کدام برنج ایرانی را بخریم؟

انتخاب با خودتان است، برنج هایی که نامشان در این مقاله برده شده، همگی از انواع بهترین برنج ایرانی ، درجه یک و پر مخاطب هستند اما زمانی شما به کیفیت خوب این محصولات خواهید رسید که دقیقا برنج درجه یک را پیدا کنید.

اگر قیمت برنج برایتان مهم نیست و اولویت اصلی شما کیفیت است، برنج دمسیاه پیشنهاد ماست. اگر به دنبال قیمت مناسب و کیفیت مناسب هستید برنج هاشمی را انتخاب و امتحان کنید و اگر پی قیمت ارزان هستید و کیفیت را دنبال نمی‌کنید، میتوانید از برنج هایی مانند، برنج فجر ، برنج شیرودی ، برنج ندا و… که در استان های مازندران و گلستان به وفور یافت می‌شوند استفاده نمایید که از اقلام برنج ایرانی به شمار می‌روند.

خرید برنج ایرانی ، خرید برنج ایرانی ارزان ، خرید برنج ایرانی دولتی ، خرید برنج ایرانی تنظیم بازار ، خرید برنج ایرانی اینترنتی ، خرید برنج ایرانی از شمال ، خرید برنج ایرانی از کشاورز ، خرید برنج ایرانی اصل ، خرید برنج ایرانی ، خرید برنج ایرانی به صورت عمده ، خرید برنج ایرانی با کیفیت ، خرید برنج ایرانی بدون واسطه ، خرید برنج ایرانی تهران ، خریدار برنج ایرانی تهران ، ثبت نام خرید برنج ایرانی ، خرید برنج سفید ایرانی ، خرید برنج ایرانی خوب ، خرید برنج ایرانی درجه یک ،  زمان خرید برنج ایرانی ، بهترین زمان خرید برنج ایرانی ، خرید برنج ایرانی شمال ، خریدار برنج ایرانی ،  فروش برنج ایرانی غرب تهران ، خرید برنج ایرانی فله ای ، خرید برنج ایرانی قم ، خرید برنج ایرانی قیمت ، خرید برنج ایرانی قدیمی ، خرید برنج ایرانی قسطی ، خرید برنج ایرانی مرغوب ،  خرید و فروش برنج ایرانی ، خرید و فروش عمده برنج ایرانی ،  خرید برنج ایرانی هاشمی،خرید برنج درجه یک ایرانی ، خرید برنج ایرانی 3 کیلویی ، خرید برنج ایرانی 30 کیلویی ، خرید برنج ایرانی 40 کیلویی ، خرید برنج ایرانی 4.5 کیلویی ، خرید برنج ایرانی 4.5 کیلوگرم ، خرید برنج ایرانی 4.5 کیلوگرمی ، خرید برنج ایرانی 6 کیلویی ، خرید برنج ایرانی 6 نفره ، خرید برنج ایرانی 7 کیلویی .

 

برچسب ها

خرید ارزان برنج خرید برنج ایرانی خرید برنج خریدارسال دیدگاه


جهت ثبت دیدگاه خود ابتدا باید وارد سایت شوید:
ورود / ثبت‌نام

ورود/ثبت نام

لطفا برای ورود یا ثبت نام،شماره تلفن همراه خودرا وارد کنیددیدگاه ها