بنر  2

برنج ندا درجه یک 1 کیلوگرمی

برنج ندا درجه یک 1 کیلوگرمی

ویژگی های محصول
شکل ماده غذایی : کامل و دانه بلند
رنگ برنج : سفید
وزن : 1 کیلوگرم
سال تولید : 1402
ابعاد بسته بندی : 25*19/5
دارد
ناموجود


نقد و بررسی اجمالی

برنج ندا درجه یک 1 کیلوگرمی یک ماه ضمانت بی قید و شرط دارای تعویض و پرداخت وجه مرجوعی : برنج ندا یا شمشیری در استان مازندران و گلستان کشت میشود. دانه برنج ندا گردو بلند است و در پخت قد خوبی میکشد. اما عطر و طعم چندانی ندارد رنگ این برنج سفید شفاف و تا حدودی مایل به شیشه ای و ارزش غذایی متوسطی برخوردار است. برنج ندا از تمامی ارقام برنج دانه سالم ارزان تر است و حتی در برخی موارد و شرایط پیش می آید که قیمت برنج هاشمی دانه شکسته و نیم دانه از برنج دانه سالم ندا بیشتر باشد. این نشان دهنده ارزش پایین رقم ندا است و در سال هایی که محصول فراوان باشد برنج ندا ایرانی از برنج های پاکستانی نیز پایین تر می آید و کمتر کسی سراغ خرید این برنج می رود.

قیمت برنج ندا درجه یک

برنج ندا ممتاز از تمام ارقام برنج ندا گرانتر است و منظور از برنج ندا ممتاز این است که شالی برنج ندا گرگان توسط کارخانه داران در این استان تبدیل به برنج شود. برنج ندا ممتاز بیشترین شباهت به برنج هاشمی را دارد به همین دلیل اکثر تجار این برنج را به نام هاشمی می فروشند اما اگر شما قصد خرید برنج ندا درجه یک را دارید می توانید این برنج را از آرتا رحیمی تهیه کنید.

نحوه پخت برنج ندا

در پخت برنج ندا بهتر است نکات کلی را در مورد آن رعایت شود. برای مثال توصیه می شود قبل از پخت حتما به مدت یکی دو ساعت در آب ولرم و نمک خیس داده شود. اگر برنج برداشت امسال است، بهتر است مدت زمان کمتری در آب قرار گیرد، چون به دلیل تازگی هنوز مقداری رطوبت در خود دارد. چنانچه بیش از حد در آب بماند، اصطلاحا منجر به وارفتگی برنج در هنگام پخت می شود. چنانچه از برنج کهنه و قدیمی استفاده می کنید، بهتر است مدت زمان بیشتری برای آن در نظر بگیرید تا به اندازه کافی رطوبت جذب کند. برای پخت برنج ندا به صورت کته ،به ازای هر پیمانه یک لیوان آب در نظر بگیرید و در نهایت به اندازه نصف پیمانه و حتی کمتر، آب بیشتری اضافه کنید.

پخت برنج ندا به صورت آبکش

شاید برنج ها به لحاظ نوع و پخت با هم متفاوت باشند، اما با رعایت نکات آن می توان سفره ایی رنگین و زیبا مهیا کرد. چنانچه قصد آبکش کردن برنج ندا را دارید، بهتر است یک قابلمه و آبکش مناسب در نظر بگیرید. چنانچه حجم برنج با قابلمه متناسب نباشد، بهترین برنج ها پختی نامناسب خواهند داشت و در نهایت مجبور خواهید بود پلویی شفته نوش جان کنید. بهترین راه برای اینکه زمان آبکش کردن برنج را متوجه شوید، این است که چند دانه از آن را زیر دندان تست کنید، چنانچه مغز برنج نرم شده باشد، باید آبکش شود. آبکشی را انتخاب کنید که گنجایش برنج را داشته باشد و در عین حال سوراخ های آن نه زیاد بزرگ و نه زیاد کوچک باشد.
برای شستن نمک و نشاسته اضافی، بهتر است از آب ولرم استفاده کنید. چنانچه با آب سرد اقدام به این کار نمایید، دمای برنج افت کرده و در نهایت پخت خوبی را نخواهید داشت.

نحوه نگهداری از برنج ندا

چنانچه شرایط نگهداری برنج ندا مناسب نباشد، این برنج نیز می تواند در معرض حمله حشره برنج قرار گیرد. برای این منظور بهتر است محل نگهداری برنج تاریک و البته خشک باشد. رطوبت و گرما از جمله فاکتورهایی هستند که زمینه را برای رشد حشره برنج فراهم می آورد. این حشره در مدت زمان کوتاهی می تواند همه دانه های برنج را از بین ببرد. برای این منظور بهتر است برنج را در ظرف های دردار نگهداری کنید. هرگز کیسه برنج را بر روی زمین قرار ندهید، چرا که در این حالت برنج به راحتی رطوبت را از زمین جذب می کند. به منظور جلوگیری از حشره برنج، بهتر است آن را با نمک ترکیب کنید و یا از سیر در لابه لای برنج استفاده نمایید. چنانچه قصد دارید برنج ندا را در ظروف شیشه ایی نگهداری کنید، بهتر است به سراغ انواع مات آن بروید.مشخصات فنی

مشخصات محصول

شکل ماده غذایی کامل و دانه بلند
رنگ برنج سفید
وزن 1 کیلوگرم
سال تولید 1402
ابعاد بسته بندی 25*19/5
اندازه دانه کامل و دانه بلند
سایر توضیحات برنج ایرانی استاندارد، کشت شده در بهترین شالیزار های شمال، کاملا یک دست و بسیار خوش پخت
ضمانت محصول یک ماه ضمانت بی قید و شرط دارای تعویض و پرداخت وجه مرجوعی
نوع بسته بندی کیسه اسپان باند


برچسب هاارسال دیدگاه

جهت ثبت دیدگاه خود ابتدا باید وارد سایت شوید:
ورود / ثبت‌نام

ورود/ثبت نام

لطفا برای ورود یا ثبت نام،شماره تلفن همراه خودرا وارد کنید

دیدگاه ها
محصولات مرتبط