بنر  2

برنج ندا درجه یک تولید روز 10 کیلو گرمی

برنج ندا درجه یک تولید روز 10 کیلو گرمی

ویژگی های محصول
شکل ماده غذایی : کامل و دانه بلند
رنگ برنج : سفید
وزن : 10 کیلوگرم
سال تولید : 1400
ابعاد بسته بندی : 37/5 * 48/5
دارد
ناموجود


نقد و بررسی اجمالی

برنج ندا درجه یک تولید روز 10 کیلو گرمی یک ماه ضمانت بی قید و شرط دارای تعویض و پرداخت وجه مرجوعی : برنج ندا یا شمشیری در استان مازندران و گلستان کشت میشود. دانه برنج ندا گردو بلند است و در پخت قد خوبی میکشد. اما عطر و طعم چندانی ندارد رنگ این برنج سفید شفاف و تا حدودی مایل به شیشه ای و ارزش غذایی متوسطی برخوردار است. برنج ندا از تمامی ارقام برنج دانه سالم ارزان تر است و حتی در برخی موارد و شرایط پیش می آید که قیمت برنج هاشمی دانه شکسته و نیم دانه از برنج دانه سالم ندا بیشتر باشد. این نشان دهنده ارزش پایین رقم ندا است و در سال هایی که محصول فراوان باشد برنج ندا ایرانی از برنج های پاکستانی نیز پایین تر می آید و کمتر کسی سراغ خرید این برنج می رود.

قیمت برنج ندا ممتاز

برنج ندا ممتاز از تمام ارقام برنج ندا گرانتر است و منظور از برنج ندا ممتاز این است که شالی برنج ندا گرگان توسط کارخانه داران در این استان تبدیل به برنج شود. برنج ندا ممتاز بیشترین شباهت به برنج هاشمی را دارد به همین دلیل اکثر تجار این برنج را به نام هاشمی می فروشند اما اگر شما قصد خرید برنج ندا ممتاز را دارید می توانید این برنج را از ما تهیه کنید.

کیفیت برنج ندا

می توان گفت برنج ندا از نظر ظاهر و خواص شبیه برنج طارم است و اگر تجربه کافی در شناخت انواع برنج نداشته باشید، به راحتی نمی توانید تفاوت بین برنج آنها را درک نمایید. برنج ندا نسبت به سایر برنج های پرمحصول دیگر قد کوتاه تری دارد، طول هر دانه آن به طور متوسط 7 میلی متر است، البته گفته می شود که هنگام پخت اصطلاحا ری کرده و قد می کشد، در این حالت اندازه آن به 10.52 میلیمتر خواهد رسید. از آنجا که در برابر آفات مقاوم شده است، از سم کمتری برای پرورش آن استفاده می شود. همچنین باید بدانید حدود یک هفته تا ده روز زودتر برداشت می شود. رنگ دانه های آن به صورت خام، سفید شفاف و شیشه ایی است.

آیا برنج ندا مقرون به صرفه است؟

همانطور که گفته شد برنج ندا از نظر ارزش غذایی در رتبه متوسط اما یک ویژگی های مثبت آن به ماندگاری پس از پخت می توان اشاره کرد. بسیاری از انواع برنج پس از اینکه چند ساعتی از پخت آنها می گذرد، خشک می شوند، اما این برنج همچنان نرم باقی می ماند.  خرید برنج ندا درجه یک تولید روز 10 کیلو گرمی بسیار بهتر از برنج های خارجی است. البته هرگز نمی توان برنج ندا را با اقلامی مانند برنج هاشمی و طارم مقایسه کرد، اما به عنوان یک برنج مقرون به صرفه ایرانی قابل قبول است. چنانچه بخواهید غذاهای ترکیبی مانند سوپ، آش، کوفته و … تهیه کنید استفاده از این برنج بسیار پیشنهاد می شود. در واقع باید بدانید در بین برنج های پربازده، برنج ندا از کمترین میزان قیمت برخوردار است.

 آیا برنج ندا تراریخته است؟

باید بدانید که به منظور بالا بردن کیفیت، کمیت و ارزش غذایی محصولات کشاورزی، به شیوه های مختلف اقدام به اصلاح آنها می کنند. در این میان سه روش عمده وجود دارد. در روش اول که به عنوان شیوه ایی طبیعی از آن یاد می شود، بذر گیاهان از طریق عوامل طبیعی مانند حشرات و باد در کنار یکدیگر قرار گرفته و ترکیب می شوند. بهترین مثال برای این نوع از اصلاح نژادی می توان به برنج هاشمی اشاره کرد. در واقع بذر برنج هاشمی بر پایه برنج بینام بوجود آمد و توسط کشاورز کشف شد. در حال حاضر برنج هاشمی به عنوان یکی از بهترین و لذیذترین برنج های ایرانی به شمار می آید.
این برنج نسبت به نژاد اولیه خود در برابر حشرات مقاوم بوده و محصولی بیشتر می توان از آن به دست آورد. با کاشت برنج اصلاح شده، کشاورز می تواند کیفیت و کمیت محصول خود را پیش بینی نماید.

برنج ندا و اصلاح نژاد به شیوه رگ گیری

در شیوه ایی دیگر، از روش رگ گیری برای اصلاح نژاد استفاده می شود. این شیوه از دیر باز توسط کشاورزان در تولید محصولات کشاورزی مختلف کاربرد داشته است. امروزه از این روش به عنوان هیبریدی نیز یاد می شود. برای این منظور کافی است دو گیاه را که دارای صفات برتر هستند را انتخاب کنید. این گیاهان می توانند از نظر ژنتیکی کاملا متمایز باشند. پس از آنکه بهم پیوند می خورند، صفات آنها در بذر جدید خود را نشان خواهد داد. گاهی اوقات بیش از یک گیاه را به روش رگ گیری اصلاح می کنند.مشخصات فنی

مشخصات محصول

شکل ماده غذایی کامل و دانه بلند
رنگ برنج سفید
وزن 10 کیلوگرم
سال تولید 1400
ابعاد بسته بندی 37/5 * 48/5
اندازه دانه کامل و دانه بلند
سایر توضیحات برنج ایرانی استاندارد، کشت شده در بهترین شالیزار های شمال، کاملا یک دست و بسیار خوش پخت
ضمانت محصول یک ماه ضمانت بی قید و شرط دارای تعویض و پرداخت وجه مرجوعی
نوع بسته بندی کیسه پارچه ای


برچسب هاارسال دیدگاه

جهت ثبت دیدگاه خود ابتدا باید وارد سایت شوید:
ورود / ثبت‌نام

ورود/ثبت نام

لطفا برای ورود یا ثبت نام،شماره تلفن همراه خودرا وارد کنید

دیدگاه ها
محصولات مرتبط